IMG_1530

Uroczyste otwarcie ogródka

21 czerwca 2023 r. o godz. 16:00 na placu przy Niepublicznej Szkole Podstawowej św.  św. Cyryla i Metodego w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie ,,Ogródka”, w którym uczestniczyli rodzice, dzieci, nauczyciele, oraz dyrekcja.

Gościem specjalnym uroczystości był pan Sławomir Nazaruk – radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Partnerem strategicznym wydarzenia było  Województwo Podlaskie.

Zadanie ,,Ogródek leczy- terapia ogrodem” zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego przy wsparciu Województwa Podlaskiego. Adresatem zadania są dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. św. św. Cyryla i Metodego oraz uczniowie klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego. Praca przy zakładaniu i pielęgnacji ogródka była okazją do integracji dzieci, rodziców i nauczycieli. Przedszkolaki i uczniowie chętnie spędzają czas na terenie ogródka. Czują się odpowiedzialni za roślinki i z zapałem je podlewają. Ścieżka sensoryczna także jest dla nich super atrakcją. Mogą po niej spacerować boso i poznawać różne materiały, z których ścieżka jest zbudowana i ich struktury.

Podczas otwarcia Ogródka dzieci z Przedszkola i ze Szkoły zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki i wiersze o tematyce przyrodniczej.

Podczas uroczystości promowane było Województwo Podlaskie.

 


Accessibility Toolbar