rpt

Wizyta gości z Grecji w Niepublicznej Szkole Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego

W terminie 13-18 listopada 2022 r. dwudziestu nauczycieli z Grecji z regionu Macedonia Zachodnia, którzy na co dzień pracują w tamtejszych szkołach podstawowych i liceach gościło w Białymstoku i okolicach. Celem ich przyjazdu było zapoznanie z polskim systemem edukacji, wymiana doświadczeń z polskimi nauczycielami oraz obserwacja ich pracy. Nauczyciele gościli w kilku szkołach, znaleźli także czas aby odwiedzić naszą placówkę: Niepubliczną Szkołę Podstawową św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku.

Uczniowie NSP CiM wraz z panią Niną Abramiuk specjalnie na tę okazję przygotowali dla gości przedstawienie, które zostało wystawione w dwóch językach: białoruskim i angielskim. Greccy nauczycieli mieli okazję uczestniczyć w prowadzonych zajęciach lekcyjnych a także  spróbować naszych regionalnych potraw, przygotowanych przez uczniów wszystkich klas w ramach konkursu kulinarnego. Goście zostali także zaproszeni wspólnego tańca, uczyli się polki.

W tym samym dniu w szkole odbywał się Jesienny Koncert Piosenki. Po wysłuchaniu utworów przygotowanych przez jego uczestników, goście byli pod wielkim wrażeniem talentów naszej młodzieży.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Grecją w ramach programu Erasmus +.

Realizacja mobilności możliwa jest dzięki finansowaniu z Programu Erasmus+, którego koordynatorem jest Prefect Project, z którym współpracuje nasza szkoła.


Accessibility Toolbar