„Wystawa zdjęć z pielgrzymki po monasterach Podlasia i uroczystości poświęconych kanonizacji nowo ogłoszonych świętych Chełmskich i Podlaskich”

Dnia 18/10/2020 roku w Poznańskiej cerkwi odbyła się wystawa zdjęć z pielgrzymki po monasterach Podlasia i uroczystości poświęconych kanonizacji nowo ogłoszonych świętych Chełmskich i Podlaskich.  Będzie ona jeszcze kilkakrotnie prezentowana podczas najbliższych niedziel, aby więcej osób mogło zapoznać się oraz dotknąć prawdziwego i autentycznego, wschodniego prawosławia. Z oglądającymi wystawę rozmawiali sami uczestnicy wydarzenia, nasi poznańscy pielgrzymi, dzięki którym wystawa była jeszcze bardziej ożywiona w tym trudnym czasie ograniczonym pandemią. Jednocześnie w cerkiewnej salce odbywał się kiermasz książek wydawnictwa „Bratczyk”, który był aktywnie promowany przez członków poznańskiego koła, co było przyczyną do promowania hasła:  z nową książką – na wystawę!

Podczas wydarzenia pogoda dopisała, a całe wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, pozytywnymi emocjami i pytaniami : „Kiedy będzie następna pielgrzymka na Podlasie?”

Opracowała  Tetiana Nowak

Zdjęcia: uczestnicy pielgrzymki

 

Accessibility Toolbar