IMG_7091

Pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu w Hajnówce

W piątek 24 listopada odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie. Swoją obecnością zaszczycił nas  JE Najprzewielebniejszy Paweł – Biskup Hajnowski, Bazyli Piwnik –  Przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bractwo Prawosławne  św. św. Cyryla i Metodego, starosta Powiatu Hajnowskiego – Mirosław Romaniuk, dyrektor  Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego – Igor Łukaszuk, dyrektor  Niepublicznego Przedszkola im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku  Podlaskim  – Walentyna Mielnik–Nikołajuk,  ksiądz  mitrat Michał Nigierewicz, duchowni – o. Mariusz Jurczuk , o. Jan Barszczewski, o. Jerzy Ackiewicz, Lucyna Ruszuk – przewodnicząca  Koła Terenowego Bractwa CiM w Hajnówce,  delegacja Biura Zarządu Głównego Stowarzyszenia św. św. Cyryla i Metodego –  o. Piotr Makal – kierownik Biura Zarządu Głównego, Marcin Abijski – zastępca kierownika Biura Zarządu Głównego, Iwona Kos, Katarzyna Romaniuk oraz Dorota Siemieniuk. Troje przedszkolaków kwiatami i ciepłym słowem powitała JE Najprzewielebniejszego Pawła – biskupa hajnowskiego, zaś dyrektor  Anna Muskała przywitała biskupa Pawła chlebem i solą. Uroczystość rozpoczęła się krótką modlitwą. Jako pierwszy głos zabrał Bazyli Piwnik, który zwrócił się zarówno do zebranych gości, jak również rodziców i dzieci. Następnie biskup Paweł zwrócił się do zebranych, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedszkola, dzieciom zaś życzył miłego pobytu w przedszkolu, dużo zdrowia i samych dobrych chwil. Na koniec przemówień zabrała głos dyrektor przedszkola – Anna Muskała. Serdecznie i ciepło powitała przybyłych na tę uroczystość gości, rodziców, a przede wszystkim dzieci. Zwróciła się do nich słowami: „To Wy dziś jesteście najważniejszymi aktorami występującymi na naszej scenie. Minęło już prawie trzy  miesiące odkąd większość z Was przestąpiła progi naszego przedszkola, poznaliście się wzajemnie, nawiązały się pierwsze przyjaźnie, przeżyliście wiele radosnych chwil. Od 1 września tworzycie wraz z nami  wielką przedszkolną rodzinę. Życzę Wam wszystkim, aby czas spędzony w naszym przedszkolu był czasem radosnym, przyjemnym, ale jednocześnie  życzę Wam wielu  sukcesów reprezentując nasze przedszkole”. Następnie do głosu doszły dzieci, które prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w języku polskim, białoruskim i „po swojomu”.  Kulminacyjnym punktem było oczywiście pasowanie. Pani dyrektor Anna Muskała dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, książkę i medal przedszkolaka.