X lecie niepublicznego przedszkola im. św. św. cyryla i metodego w hajnówce

8 maja 2026 r. Przedszkole św. św. Cyryl i Metodego w Hajnówce obchodziło swój jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się molebniem w Cerkwi Świętej Trójcy. W nabożeństwie uczestniczyli rodzice z przedszkolakami, nauczyciele oraz zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło burmistrza miasta Hajnówka – Ireneusza Kiendysia oraz przedstawiciela aresztu śledczego, z którym współpracuje Przedszkole, dyrektora hajnowskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Anatola Łapińskiego. Licznie przybyli także duchowni. Wśród gości były także panie dyrektor placówek przedszkolnych w Hajnówce, pani Ludmiła Piwnik i oczywiście przedstawiciele Zarządu Głównego Bractwa.

Po zakończeniu molebnia, uczestnicy uroczystości przenieśli się do Dekanalnego Instytutu Kultury Prawosławnej, gdzie odbyła się część oficjalna oraz przygotowana przez dzieci część artystyczna. Praca i zaangażowanie dyrektor Anny Muskały oraz pracowników przedszkola została doceniona zarówno przez organ prowadzący placówkę, jak i władze miasta , a także, albo w szczególności – rodziców. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze wzajemnej życzliwości i rodzinnego ciepła. Miarą sukcesu Przedszkola były niekończące się słowa podziękowań i miłych wspomnień. Na koniec wszystkich połączył wspólny posiłek, przy którym przedłużano rozmowy. Dzieci także miały swój czas, który umilili im animatorzy prowadzący zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *