Biała Podlaska


Zarząd

ZARZĄD KOŁA

Maria Mielaniuk – przewodnicząca koła terenowego
Monika Gościk – zastępca przewodniczącej
Iwona Samosiuk – sekretarz
Agnieszka Rudzka – skarbnik

KOMISJA REWIZYJNA:

Anatol Mielaniuk – przewodniczący
Justyna Jaszczuk
Iwona Bursztyka

 


Historia

Koło terenowe w Białej Podlaskiej zostało założone z błogosławieństwa JE Najprzewielebniejszego Abla, Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego 23 czerwca 2019 r.

Zebranie Założycielskie poprzedziła Boska Liturgia odprawiona w cerkwi św. św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej, którą celebrował o. prot. Andrzej Pugacewicz – proboszcz bialskiej parafii. Po zakończeniu nabożeństwa w Podlaskim Centrum Kultury Prawosławnej w Białej Podlaskiej odbyło się zebranie założycielskie koła, na które przybyły 23 osoby. Na zebraniu założycielskim obecny był Przewodniczący Zarządu Głównego Bazyli Piwnik i Przewodniczący Koła w Lublinie Sławomir Wyspiański.


Aktualności

Aktualności koła Biała Podlaska / 24.06.2019

Nowe koło terenowe Bractwa w Białej Podlaskiej

W ostatnią niedzielę 23 czerwca 2019 roku powołano do życia kolejne, już 18 koło terenowe Stowarzyszenia Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego. Zebranie Założycielskie poprzedziła Boska Liturgia odprawiona w cerkwi św. św. Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej, którą celebrował ks. prot. Andrzej Pugacewicz – proboszcz bialskiej parafii. Po zakończeniu nabożeństwa w Podlaskim Centrum
więcej >