IMG_4789

Liturgia inaugurująca nowy rok szkolny w NSP św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku

Nowy rok szkolny dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej Szkoły rozpoczęli Boską Liturgią 3 września. Sprawowali ją: o. Andrzej Kuźma, o. Michał Czykwin oraz o. Piotr Makal. Była to okazja, by przed rozpoczęciem regularnych zajęć nauczyciele i uczniowie mieli możliwość poprosić o Bożą pomoc w nauczaniu i nauce oraz wyrazić swoją wdzięczność za bezpieczny czas wakacji.

Podczas nabożeństwa obecny był Przewodniczący Zarządu Głównego Bractwa św. św. Cyryla i Metodego p. Bazyli Piwnik, który życzył wszystkim błogosławionego roku szkolnego. Przewodniczący poinformował także zebranych o zmianach na stanowisku opiekuna duchowego Szkoły i kierownika Biura Zarządu Bractwa. Nowym opiekunem duchowym Szkoły został o. Piotr Makal, który zastąpił na tym stanowisku o. Michała Czykwina. W ramach podziękowań za siedmioletnią posługę w naszej Szkole, Zarząd Główny przyznał o. Michałowi Złoty Order Świętych Braci Sołuńskich – najwyższe odznaczenie Bractwa.
Z kolei na stanowisku kierownika Biura Zarządu Głównego Bractwa o. Piotra zastąpiła p. Iwona Kos. W nagrodę za wieloletnią pracę w biurze Bractwa p. Iwona otrzymała Srebrny Order Świętych Braci Sołuńskich.
Odznaczonym gratulujemy, a uczniom rodzicom i nauczycielom życzymy powodzenia i Bożej pomocy w nowym roku szkolnym.
Ewa Siegień